Çağrı Merkezi: 0538 881 78 35

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Satış Sözleşmesi

AL DOĞA TEKSTİL PAZARLAMA DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
MADDE 1- TARAFLAR 
1.1- SATICI :
Ünvanı : AL DOĞA TEKSTİL PAZARLAMA DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Adresi : BARBAROS MAH. BEGONYA SK. NIDAKULE ATASEHIR BATI NO: 1 İÇ KAPI NO: 2 ATAŞEHİR/ İSTANBUL
Email: info@alduaa.com

1.2 ALICI

 

Adı/Soyadı/Ünvanı :

 

Adresi :

 

Telefon :

 

MADDE 2- KONU 
İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait alduaaa.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 
sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN
Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Satış Bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.

Ödeme Şekli :

 

Teslimat Adresi :

 

Teslim Edilecek Kişi:

 

Fatura Adresi :

 

Kargo Ücreti :

 

TL

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER 
4.1- ALICI, alduaaa.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
4.7- Havale/EFT seçenekleri ile sipariş verilen ürünlerde ödeme 2 iş günü içerisinde SATICI ya gönderilmek durumundadır. Belirtilen sürede ödemesi gönderilmeyen siparişler konusunda SATICI ALICI ya haber vermeksizin siparişi iptal edebilme hakkına sahiptir ve gönderme zorunluluğu yoktur.
4.8- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.
4.9- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır. 
4.10- İşbu sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp SATICI'ya faks veya posta yolu ile ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

MADDE 5- CAYMA HAKKI 
ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 14 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.
ALICI, firma satış politikasına zarar verecek oranda cama hakkını kullandığında SATICI tarafından sistemde kayıtlı iletişim bilgilerine durum aktarılır ve cayma hakkı olmadığı bildirilir. Bu bilgilendirme yapıldıktan 14 iş günü sonrasında iletilmiş olmasına bakmaksızın vermiş olduğu tüm siparişlerde cayma hakkını kaybedecektir. 

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER 
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
- Her türlü yazılım ve programlar
- Tesettür mayo
- İç çamaşırları
- Pijama
- DVD, VCD, CD ve kasetler
- Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)
- Hür türlü kozmetik ürünleri


MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME 
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

MADDE 8- KAMPANYALARA ÖZEL ŞARTLAR

Uygulanan kampanyalarda, sözleşme maddelerinden kampanyaya özel madde geliştirildiyse kampanya şartları geçerlidir.

- 3 AL 2 ÖDE KAMPANYASI İÇİN;

1.Ürün iade edilmek istendiğinde satın alınan tüm ürünlerin geri gönderilmesi gerekmekte olup, ödenen tutar iadesi gerçekleştirilir.

2.İstisnai uygulamalarda bir ürün iadesi gerçekleştirilecek ise verilmiş olan iskonto bedeli iadeye gönderilen ürün tutarından düşürülerek, gelen ürüne ait satış fiyatından kalan miktar iade edilir.

1 ALANA 1 BEDAVA KAMPANYASI İÇİN;

1.Ürün iade edilmek istendiğinde satın alınan tüm ürünlerin geri gönderilmesi gerekmekte olup, ödenen tutar iadesi gerçekleştirilir.

2.İstisnai uygulamalarda bir ürün iadesi gerçekleştirilecek ise verilmiş olan iskonto bedeli iadeye gönderilen ürün tutarından düşürülerek, gelen ürüne ait satış fiyatından kalan miktar iade edilir.

MADDE 9-BAYİLERE ÖZEL ŞARTLAR

Değişim Ve İade ile ilgili şartlar bayi girişi bulunan müşteriler için geçerli olmayıp, bayi tanımlı müşteriler özel şartlara tabiidir. Bayilere özel şartlar:

1- Değişim ve iade hakları bulunmamaktadır.

2- Kargo gönderim ücreti müşteriye aittir.

3- Tüm müşterilere uygulanan İNDİRİM üzerine ayrıca İndirim hakları bulunmamaktadır.

SATICI

AL DOĞA TEKSTİL

ALICI

 

Adı/Soyadı :

%FATURA_AD_SOYAD%

Tarih :

%TARIH%